Eesti Nägemistervisekeskus

Millised lugemisprillid valida?

Kui lähedale vaadates ei näe enam teksti selgelt lugeda, on tarvis appi võtta lugemisprillid. Üks kiire ja mugav lahendus on valmisprillid, ent pikemaajaliselt võid nendega endale hoopis liiga teha. Miks eelistada spetsiaalselt Sinu silmadele kohandatud prille?

1. Valmisprillid on tehtud “kõigile üks suurus” põhimõttel. Klaasid on sama tugevusega, samas kui tegelikkuses näevad silmad sageli erinevalt. Samuti pole valmisprillide puhul kohandatud kandja jaoks optilist keskpunkti, mistõttu ei pruugi silmavahe sobida. Sellised prillid, mis ei ole täpselt kandjale mõeldud, võivad kaasa tuua peavalusid ja iiveldust.

2. Klaasid valitakse lähtuvalt kasutaja harjumustest ja vajadustest. Tänapäeval on vaja lähedale vaatamise prille mitte üksnes tekstide paberilt lugemiseks, vaid ka info saamiseks erinevatelt ekraanidelt. Seetõttu on tähtis, et prilliklaasid oleksid peegeldusvastase kattega. Või vajad hoopis progresseeruvaid prilliklaase, mis võimaldavad mugavalt näha nii kaugele kui ka lähedale? Selliste erisoovidega saab aidata just optometrist.

3. Suurem raamide valik. Valmisprillide puhul tuleb leppida väiksema raamide valikuga, samas kui mistahes optikasalongis on palju suurem valik mugavaid ja just Sulle sobivaid raame.

4. Silmanägemist tuleb põhjalikult kontrollida. Kui tunned, et silmanägemine ei ole enam nii hea, siis kõige mõistlikum on tulla põhjalikku nägemiskontrolli. Enamasti on tõesti tegemist tõesti ealiste iseärasustega, aga silmamuresid võib olla ka teisi. Mida varem muredele jaole saame, seda kiiremini leiame just Sulle sobiva lahenduse!

Skip to content