Eesti Nägemistervisekeskus

Meist

Eesti Nägemistervisekeskus on loodud 2013. aastal. Eesti Nägemistervisekeskuse mitmekülgsesse meeskonda kuuluvad suurte kogemustega optometristid. Tegutseme oma pädevuse piirides, pakkudes kvaliteetset nägemistervise teenust. Keskuse käsutuses on oma ala parim võimalik aparatuur, parimad teadmised ja innovaatiline lähenemine. Eesti Nägemistervisekeskuse missioon on hoolitseda igas eas inimeste silmatervise eest ja seeläbi tõsta nende elukvaliteeti.

Peeter Hallikas

Peeter Hallikas, optometrist:

Olen töötanud optika vallas ligi 30 aastat, eriala omandasin Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis. Pikaajaline kogemus on laserkirurgiakliinikust, kus keskendusin nii silmade operatsioonieelsetele kui ka -järgsetele uuringutele. Igapäevases töös olen tegelenud sadade, kui mitte tuhandete, väga erinevate probleemidega silmadega ja omandanud tänu sellele piisava kogemuse aitamaks lahendada nägemisprobleeme ja edendamaks nägemistervise teadlikkust.

Minu eriline tähelepanu kuulub kontaktläätsede kandjate, laste ja keskealiste nägemisprobleemidele lugemisprillid, arvutiprillid –, samuti nägemispuudega inimestele.

Olen võimalust mööda täiendanud ennast rahvusvahelistel kongressidel ja koolitustel ning ise jaganud oma teadmisi nooremate kolleegidega.
Osavõtt rahvusvahelistest kongressidest ja koolitustest:
  • Aprill 2013 World Ophtalmology Congress, Tokyo
  • Oktoober 2013 XXXI Congress of the European Society of Cataract & Refractive Surgeons, Amsterdam
  • September 2010 XXVIII Congress of the European Society of Cataract & Refractive Surgeons,Pariis
  • September 2009 XXVII Congress of the European Society of Cataract & Refractive Surgeons,Barcelona
  • Juuli 2008  World Ophtalmology Congress, Hong Kong
  • Oktoober 2006  XXVI Congress of the European Contact Lens Society of Ophtalmologist, Dubrovnik, Horvaatia

Hea teada! Optometrist on tervishoiuala spetsialist, kes uurib ja korrigeerib inimeste nägemisfunktsiooni, aitab sobitada prille, kontaktläätsesid ja teisi optilisi abivahendeid, samuti valmistab neid ja teeb pisiremonti. Optometrist nõustab nägemise abivahendeid vajavat klienti ning vajadusel suunab silmaarsti uuringule.

Skip to content