Eesti Nägemistervisekeskus

Abivahendid

Eesti Nägemistervisekeskusest saab nägemisabivahendeid riigipoolse soodustusega. See tähendab, et abivajajal endal tuleb tasuda sõltuvalt vahendist 10–50% maksumusest. Nägemisabivahendid on riikliku toetusega ette nähtud vaegnägijatele, kelle nägemine on abivahendeid kasutades normaalsest nägemisteravusest alla kolmandiku.

Nägemisabivahenditena vahendame optilisi süsteeme, valgusfiltreid ja prilliklaase. Nägemisabivahendeid on nii ajalehe lugemiseks, teleri vaatamiseks kui ka arvutiga tööks. Meie pakutavaga saad lähemalt tutvuda Eesti Nägemistervisekeskuse kabinettides Tallinnas, Rakveres ja Narvas. Eesti Nägemistervisekeskus pakub peamiselt Eschenbachi kvaliteetseid suurendavaid optilisi abivahendeid.

Parima lahenduse pakkumiseks ootame vaegnägijat vastuvõtule, et lähtudes konkreetsest vajadusest sobivaim nägemisabivahend leida.

Digitaalne luup

Digitaalne luup.

Eschenbach Visolux Digital XL FHD Kaasaskantav 12” digitaalne luup aitab suurendada tekste ja pilte 2x kuni 22x. Ekraani LED valgustusel on kolm erinevat heledustaset. Digitaalsel luubil on puutetundlik ekraan ja FHD kaamera. Teksti saab kerida nii vertikaalselt kui ka horisontaalselt. Tehtud pilte saab salvestada mälukaardile ning tõmmata ka arvutisse.

Digitaalne käsiluup.

Digitaalne käsiluup

Eschenbach Mobilux Digital Touch HD 4,3” ekraaniga digitaalne käsiluup on mugav ja käepärane abivahend tekstide suurendamiseks. Ekraanil on peegeldusvastane kate ja LED valgustus, mis teeb kasutamise mugavamaks. Suurendada saab 4x kuni 15x.

TV-prillid

Eschenbach MaxTV® prillid saab panna mugavalt pähe ning need suurendavad kaugel (al 3 meetrit) asuvaid objekte 2.1x. Prillide tugevused saab kummalegi silmale eraldi sättida (+/-3 dpt). TV-prille on mugav kasutada teleka vaatamiseks, spordiürituste jälgimiseks, kinos ja teatris käies jne.

Luup

Eschenbach ümar Bright Field 60 mm diagonaaliga luup aitab paremini valgustada pinda ning suurendada 1.8x. Väga mugav kasutada, suurendab ilma moonutuseta. Luup suunab kogu võimaliku valgustuse objektile, pakkudes eredamat vaatevälja ilma lisavalgustuseta.

Valgustusega käsiluup

Fancii LED-valgustusega luup, millega on mugav lugeda erinevaid väikeseid tekste.

Kogu abi ühest kohast

Alates 2020. aastast on muutunud abivahendi saamine mugavamaks, sest ei ole enam eraldi tarvis taotleda abivahendi kaarti. Riigi soodustusega saab abivahendi soetada tõendi alusel, mille väljastab optometrist, perearst või silmaarst.

Seega saab Eesti Nägemistervisekeskusest kogu vajaliku abi, sest optometrist saab väljastada abivahendi soetamiseks vajaliku tõendi ning ühtlasi nõustada vahendi määramisel. Tänu riigi soodustusele on kulutus igapäevaeluks vajalikule abivahendile vähemalt poole soodsam.

Võta meiega ühendust!

Tasub teada! Vaegnägijaks loetakse Eestis inimest, kelle nägemisteravus on prillidega korrigeeritult paremini nägeval silmal alla 30 protsendi ehk 0,3 või kelle vaateväli on kitsam kui 30 kraadi. Nägemispuudel on erinevaid väljendusvorme, mis ulatuvad nõrgaltnägevusest kuni täieliku pimeduseni. Optilised abivahendid ja nägemistreening teevad siiski paljud täpsust nõudvad tegevused ja lähitööd võimalikuks ka nõrgema nägemisega vaegnägijatele.

Loe abivahendite süsteemi kohta lisaks: www.sotsiaalkindlustusamet.ee

Skip to content