Eesti Nägemistervisekeskus

Abivahendid

Eesti Nägemistervisekeskusest saab nägemisabivahendeid riigipoolse soodustusega. Nägemisabivahendid on riikliku toetusega ette nähtud vaegnägijatele, kelle nägemine on abivahendeid kasutades normaalsest nägemisteravusest alla kolmandiku.

Nägemisabivahenditena vahendame optilisi süsteeme, valgusfiltreid ja prilliklaase. Meie pakutavaga saad lähemalt tutvuda Eesti Nägemistervisekeskuse kabinettides Tallinnas, Rakveres ja Narvas.

Digitaalne luup

Digitaalne luup.

Eschenbach Visolux Digital XL FHD Kaasaskantav 12” digitaalne luup aitab suurendada tekste ja pilte 2x kuni 22x. Ekraani LED valgustusel on kolm erinevat heledustaset. Digitaalsel luubil on puutetundlik ekraan ja FHD kaamera. Teksti saab kerida nii vertikaalselt kui ka horisontaalselt. Tehtud pilte saab salvestada mälukaardile ning tõmmata ka arvutisse.

Digitaalne käsiluup.

Digitaalne käsiluup

Eschenbach Mobilux Digital Touch HD 4,3” ekraaniga digitaalne käsiluup on mugav ja käepärane abivahend tekstide suurendamiseks. Ekraanil on peegeldusvastane kate ja LED valgustus, mis teeb kasutamise mugavamaks. Suurendada saab 4x kuni 15x.

TV-prillid

Eschenbach MaxTV® prillid saab panna mugavalt pähe ning need suurendavad kaugel (al 3 meetrit) asuvaid objekte 2.1x. Prillide tugevused saab kummalegi silmale eraldi sättida (+/-3 dpt). TV-prille on mugav kasutada teleka vaatamiseks, spordiürituste jälgimiseks, kinos ja teatris käies jne.

Luup

Eschenbach ümar Bright Field 60 mm diagonaaliga luup aitab paremini valgustada pinda ning suurendada 1.8x. Väga mugav kasutada, suurendab ilma moonutuseta. Luup suunab kogu võimaliku valgustuse objektile, pakkudes eredamat vaatevälja ilma lisavalgustuseta.

Valgustusega käsiluup

Fancii LED-valgustusega luup, millega on mugav lugeda erinevaid väikeseid tekste.

Kuidas ja kes saab toetust?

Riigipoolset toetust saab isikliku abivahendi kaardi alusel. Kaardi taotlusi võtab vastu Sotsiaalkindlustusamet ja neid saab esitada nii e-posti kui ka posti teel või ameti klienditeenindustes üle Eesti. Isikliku abivahendi kaardi saamiseks peab taotlejal olema kehtiv arstitõend või rehabilitatsiooniplaan.

Vaegnägijaks loetakse Eestis inimest, kelle nägemisteravus on prillidega korrigeeritult paremini nägeval silmal alla 30 protsendi ehk 0,3 või kelle vaateväli on kitsam kui 30 kraadi. Nägemispuudel on erinevaid väljendusvorme, mis ulatuvad nõrgaltnägevusest kuni täieliku pimeduseni. Optilised abivahendid ja nägemistreening teevad siiski paljud täpsust nõudvad tegevused ja lähitööd võimalikuks ka nõrgema nägemisega vaegnägijatele.

Loe abivahendite süsteemi kohta lisaks: www.sotsiaalkindlustusamet.ee